Haber

CHP Kartepe’de Alpay adaylığını açıkladı

CHP Kartepe’de Alpay adaylığını açıkladıAlpay; “Parti disiplini çerçevesinde birbirimize sevgi, saygı ve seviyeli davranıp, haklarımızı koruyarak CHP üyesi olmamızın sorumluluklarını yerine getirmek” dedi. detaylar haberimizde…

CHP Kartepe’de Alpay adaylığını açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) olağan kurultay sürecinin ilk etabı delege seçimleri geride kalırken gözler Aralık ayı içinde başlayacak ilçe kongrelerine çevrildi. Kulislere yansıyan önemli gelişmeler olurken partililer bir bir adaylık açıklamalarında bulunuyor.

CHP Kartepe’de mevcut başkan Tevfik Mayda’nın ardından, genç iş insanı Serkan Alpay da ilçe başkanlığına adaylığını açıkladı.

“Demokrasi adına ben de varım”

CHP Kartepe İlçe Başkanlığı için adaylığını açıklayan Serkan Alpay gazetemize yaptığı açıklamada; CHP’de siyaset Türkiye’nin geleceği için yapılır. O ilkeler içinde hareket edilir. Partimizin ilkeleri çerçevesinde, yüzyıllık bir partinin mensubu olmanın onuru ile Kartepe İlçe Başkanlığına adayım. Kartepe’de tüm kesimlerin, ilkeleri memleket ve millet ilkesinde buluşan herkesin ilçe başkanı olmak için, birlikte yönetmek için bu demokrasi adına ben de varım” dedi.

“Hepimize ihtiyaç var”

Alpay açıklamasında; “Hedeflerimiz doğrultusunda, birlik ve beraberlik havası içerisinde insan sevgisinin yoğun olduğu bir parti örgütü için geçmişte yaşanan kırgınlıkları da bir kenara bırakarak, birlik olma zamanıdır diyerek çıktığımız bu yolda, birlikte mücadelemizi sürdüreceğiz. Çünkü bu partide hepimize ihtiyaç var. Bu bağlamda, yaklaşan parti içi seçimi bir kişisel çıkar elde etmek için değil, Parti içinde barışı sağlayarak, bütünleşen CHP yaratmak için ilk basamak olarak görmeliyiz” ifadesini kullandı.

“Amaçlarımız var” diye Serkan Alpay; “Kartepemizde üye sayımızı arttırmanın yanı sıra, üyelerimizi aktif ve birbirleriyle iletişim halinde olmalarını sağlamak. Çalışmalarımızı ortakakıl ve ekip ruhu ile yürütmek. Partimizin önümüzdeki seçimde iktidar olması için, hedefe uygun, her üyeyi kucaklayan ayrıştırmayan ve üyelerimizi aktif hale getirebilecek kadroları oluşturmak. Bu süreçte üyeler, il-İlçe ve Belediyelerimizin uyumlu, birbirini denetleyici ve yapıcı ilişkilerde olmasını sağlayacak örgüt yapısına katkıda bulunmak. Gençleri ve kadınları bu ilkelere daha fazla katmak ve sorumluluk almalarını sağlamak. Partimizde liyakat ve emeği öne plana çıkarmak. Parti disiplini çerçevesinde birbirimize sevgi, saygı ve seviyeli davranıp, haklarımızı koruyarak CHP üyesi olmamızın sorumluluklarını yerine getirmek” dedi.

“Bu ilkeler doğrultusunda hareket eden, Kartepemizin çıkarları uğruna her türlü çaba içinde olan partililerimizle bir araya gelerek iktidar hedefini amaçlıyoruz” diyen Alpay; “Elbette bu maddeleri çoğaltılabilir, ancak önce İlkeli ve nitelikli örgütlü çalışma yaratılarak liyakatlı İl ve İlçe yönetimleri oluşturmak, her partili üyenin sorumluluğunda olup, ellerimizi taşın altına koyma zamanımız gelmiştir diyeceğiz.

Birleşmenin tam vakti”

Öyle bir yol ayrımındayız ki; mevcut iktidar elinde ki gücü kullanarak ayrımcılığı, şiddeti, düşmanlığı, kin ve nefretten beslenen karanlığı körüklemeye devam ediyor; buna karşı muhalefetin yolu, hoşgörü, dayanışma, özgürlük, sevgi ve paylaşmaktan geçiyor. Umudun büyüdüğü, karanlığın ablukasının dağıldığı bir gelecek mümkün ve işte bu yolda karanlığın üstüne yürümenin tam zamanı. “TAM VAKTİ” diyerek daha da fazla geç kalmadan “BİRLEŞMEK” olmazsa olmazımız ifadelerini kullandı

Serkan Alpay kimdir?

1978 Edirne doğumlu. Rize Fındıklı nüfusuna kayıtlı Kartepe’de yaklaşık 10 yıldır reklamcılık yapan bir iş insanı. Üsküp Kırçova Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Bölümünde ve Anadolu Üniversitesi Kamu İşletme Bölümlerinde eğitim gördü. FMSC sektöründe CTI’da uzun yıllar satış ve pazarlama müdürlüğü yaptı. 31 Mart 2019 seçimlerinde CHP Meclis Üyesi adayı idi. Evli ve iki çocuk babası. Kartepe Ataevler’de ikamet ediyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu