Haber

Yıldız: ‘Lütfü Türkkan’a Yapılan siyasi bir karalama kampanyasıdır’

Yıldız: ‘Lütfü Türkkan’a Yapılan siyasi bir karalama kampanyasıdır’Yıldız; “Sayın vekilimizin yurtdışında da işletmeleri vardır. Ne hikmetse ithalat-ihracat yapan bu işletmelerle ilgili son zamanlarda gümrük alanında da sıkıntı yaratılmaktadır” dedi. detaylar haberimizde…

Yıldız: ‘Lütfü Türkkan’a Yapılan siyasi bir karalama kampanyasıdır’

İyi Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın Dilovası’nda bulunan fabrikasıyla ilgili basında çıkan haberlerin bir karalama kampanyası olduğunu ifade eden İyi Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız basın açıklaması yaptı.

Yıldız yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Öncelikle şunu ifade etmeliyim ki Sn. Lütfü Türkkan siyaset kimliği ile seçkin bir politikacı, ticaret ve iş adamı kimliğiyle çok değerli bir sanayicidir. Burada asıl yapılmak istenen Sayın Grup Başkanvekilimizi hedef göstermek suretiyle İyi Parti’yi karalamak amaçlı çirkin bir kampanya yürütmektir.

Sayın Vekilimizin Dilovası’nda bulunan fabrikasının tamamı 20 dönümdür. Bu 20 dönüm içerisinde mühürlenen alan ise 994 metrekare yani 1 dönümdür. Prefabrik depo alanı olarak kullanılmakta yani üretime ve çalışmaya mühürlenme sebebiyle bir etki oluşturacak durum söz konusu değildir. Buradaki maksat tamamen basın üzerinden sansasyon yaratmak suretiyle “Çamur at izi kalsın” sözünün karşılığını icra etmektir.

“Fabrika kapatılmış imajı veriliyor”

Biz aslında birkaç haftadır Sayın Grup Başkanvekilimizin ticari açıdan üzerine gelineceğinin farkındaydık. Eğer bir usulsüzlük varsa elbette ki devletin görevi bu usulsüzlüğü gidermektir. Üzerinde kalıcı yapı dahi olmayan ve kira bedeli ödenen bir alanla alakalı basın mensupları da haberdar edilmek ve devlet memurlarının yanlarına refakatçi olarak alınmak koşuluyla fabrika alanına gidilmesi ve orada prefabrik deponun basında çıkan resimlerde görüleceği üzere komik bir şekilde deponun içerisindeki belli bir alanın şerit çekilmek suretiyle kapatılması ve sanki orada üretim yapılıyor ve fabrika kapatılmış imajı verilmesi trajikomik bir durum olduğu gibi olayları çarpıtmak, halkın gözünde Sayın milletvekilimizi karalamak ve olayı manipüle etmekten başka bir şey değildir.

Ayrıca Sayın vekilimizin yurtdışında da işletmeleri vardır. Ne hikmetse ithalat-ihracat yapan bu işletmelerle ilgili son zamanlarda gümrük alanında da sıkıntı yaratılmaktadır. Sizce tüm bunlar tesadüf müdür? Vekilimiz Sn. Lütfü Türkkan, demirden korkmayıp trene binecek cesurlar hareketinin önde gelenlerinden biridir. İktidar partisinin yaptığı tüm yanlışları, haksızlıkları, hukuksuzlukları çekinmeden en sert şekilde ifade eden, soru önergesi veren ve halkı bilgilendiren bir milletvekilidir.

Son zamanlarda tarım politikaları üzerine Lütfü Beyin yaptığı açıklamaları Türk tarımı ve Türk çiftçisinin içerisinde bulunduğu sıkıntıları ifade ettiği açıklamaları okuduğunuz vakit Tarım ve Orman Bakanlığı’nın neden böyle bir operasyon başlattığını kolaylıkla görebilirsiniz. Bizim görevimiz olayları gerçekliğiyle ve tüm çıplaklığıyla kamuoyu ile paylaşmaktır.

“Bu tip baskılar yıldırma politikalarıdır”

Gerçekleri çarpıtarak, karalayarak, kumpas kurarak kirli siyaset ve ayak oyunları yaparak insanları kandırmak ve bu tip yaklaşımlardan siyasi çıkar beklemek bizim siyaset anlayışımızla örtüşmediği gibi milletimiz nezdinde de bir karşılık bulamayacağı kanısındayız. Partimiz kurulurken o günün koşullarında içerisinde şahsım da dahil olmak üzere partimizde görev alacak olan yüzlerce belki binlerce arkadaşımıza bu tip baskıların ve yıldırma politikalarının yapılmaya çalışıldığını ifade etmeme gerek yok. Şu an vekilimiz Sn. Lütfü Türkkan’a yapılan ise bu yıldırma politikalarının en üst perdeden icrasıdır. Lütfü Bey, devletin bir kuruşuna tenezzül edecek ya da bir karış toprağına göz koyacak bir insan değildir. Bu saatten sonra konu yargıya intikal etmiştir ve bu hukuksuz işlemleri gerçekleştirenlerle alakalı vekilimiz de gerekli mercilere suç duyurusunda bulunacaktır. Bugün olmazsa da elbette ki yarın hak yerini bulacaktır.

Kaldı ki Sayın Vekilimiz vatan sevgisinin ve vatan toprağının kıymetini en iyi bilenlerden birisidir. Olayları ve yaşananları daha öncesinden tüm gerçekliğiyle bildiğimizden kamuoyunu bu konuda aydınlatma gereği duymuş bulunmaktayım. Gerisini milletimizin takdirine bırakıyorum.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu