Çalışma Hayatı

Ticaret ve Ekonomi Kulübü Kocaeli Şubesi yönetimini tanıttı

Geçtiğimiz aylarda kurulan ve yönetim kurulu açıklanan Ticaret ve Ekonomi Kulübü (TEKDER) üyeleriyle ilk tanışma toplantısını gerçekleştirdi

Ticaret ve Ekonomi Kulübü Kocaeli Şubesi yönetimini tanıttıÖzsoy; “Kentimizdeki il Ticaret Müdürlüğümüzle, Sanayi Odamızla, Ticaret Odamızla iş insanlarımızla, akademisyenlerimizle birlikte ortak projeler yapıp kentimize değer katmayı amaçlıyoruz”. detaylar haberimizde…

Ticaret ve Ekonomi Kulübü Kocaeli Şubesi yönetimini tanıttı

Geçtiğimiz aylarda kurulan ve yönetim kurulu açıklanan Ticaret ve Ekonomi Kulübü (TEKDER) üyeleriyle ilk tanışma toplantısını gerçekleştirdi

Genç yönetim kurulu üyeleri umut aşılıyor

Ticaret ve Ekonomi Kulübü (TEKDER) geçtiğimiz aylarda kurulmuş ve yönetim kurulu açıklanmıştı. Bu akşam TRYP By Wyndham Otel’de ilk tanışma toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Özsoy, Başkan vekili Recep Yazıcı, Genel Sekreter Bahar Uzunca, Teşkilat Başkanı Bilal Karaosmanoğlu, Kurumsal İlişkiler Başkanı Nurten Canayakın, Tanıtım ve Medya Başkanı Pelin Horozal, Muhasip (Sayman) Sadık Özşefci, Yedek Yönetim Kurulu’ndan, Yaşar Abdullah Pusat, Eyüp, Gökmen Filinte, Soner Enekci, Serkan Demir, Onur Özden, Dila Demir, Serdar Kayihan, Denetim Kurulu Başkanı Tuncer Baydar, Denetim Kurulu Üyesi Bülent Taflıoglu, Coşkun Polat, Yılmaz Güven, İsmail Hakkı Taşer, Tolga Kaya katıldı.

“Amacımız kentimize fayda sağlamak”

Tanıtım toplantısında sözü alan TEKDER Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Özsoy şu sözleri kaydetti: “Öncelikle sizlerle bir arada olmanın mutluluğunu paylaşmaktan onur duyuyorum, içerisinden geçmiş olduğumuz pandemi sürecinde sosyal mesafemizi dikkate alarak bu zorlu süreçte fedakarlık edip birlikteyiz, bizleri bu güzel atmosferde yalnız bırakmadığınız çok teşekkür ediyorum. Ticaret ve Ekonomi Kulübü kısa adı ile TEKDER il başkanlık görevim ve yönetim kurulumuz hayırlı uğurlu olsun. Ülkemizin ve kentimizin ticaretine, ekonomisine, insanına biraz daha nasıl fayda sağlarız bunu kendimize dert edinip elimizden geleni fazlasıyla yapmak adına burada toplanmış bulunuyoruz.

“Değer katmayı amaçlıyoruz”

Ülkemize, kentimize daha fazla nasıl yatırım getiririz, mevcut olan iş hacmini arttırarak daha fazla nasıl ticareti aktif hale getiririz, yaşanılan sorunları nasıl çözeriz bu vizyon ile kentimizdeki il Ticaret Müdürlüğümüzle, Sanayi Odamızla, Ticaret Odamızla iş insanlarımızla, akademisyenlerimizle birlikte ortak projeler yapıp kentimize değer katmayı amaçlıyoruz. 81 ilimizde ve yurt dışındaki temsilciliklerimizle üyelerimize doğru güvenilir ticaret hacmini yakalamak adına Ticaret ve Ekonomi Kulübü büyük fırsatlar sunacaktır. Eminim ki atacağımız adımlarla ülkemize değerler katıp başarılı organizasyonların içerisinde yer alarak etkili şekilde aktif roller ile istihdam yaratma çabasında olacağız.

“Ticarete maddi manevi katkı sağlamak”

Ülkemizin, devletimizin, insanlarımızın ve üyelerimizin menfaatlerini gözeten ahlaklı ve dürüst ticaret yapmayı amaç edinmiş milli ve manevi değerleri benimsemiş ülke ekonomisine ticaretine kalkınmasına maddi ve manevi katkılar sağlamaktadır. Unutmayalım ki bir ülkenin değeri sadece ekonomiden ve sayısal rakamlardan ibaret değildir, Türkiye Tarihi ile Kültürü ile temsil ettiği medeniyet değerleriyle çok yönlü çok boyutlu bir değerdir.

Tanıtım toplantısının ardından basının sorularını cevaplandıran Özsoy, basın olarak sizlere ihtiyacımız var. Siz olmasanız bizim bu toplantımızdan ne ilgililerin nede kamuoyunun bilgisi olmayacak. Sizin sorularınız bizim için önemli.”

Soruları cevaplandırdı:

-Pandemi döneminde halkın yanında olması gereken devlet halktan aldığı destekle dönemi geçiştirmeye çalışıyor… ne bekliyorsunuz? – Herşeyi devletten beklemeyelim… nasıl olacak? – Yeni açılan işyerleri ve sanayicilerin sırtındaki devlet yükünün hafifletilmesi için ne yapacaksınız? Sorularını Tekder Kocaeli Şube başkanı Hakan Özsoy cevaplandırdı.

Hakan Özsoy soruları cevaplandırırken; “Biz bu ülkenin sanayicisi ve ticaret erbabı insanlar bir araya gelerek gerek ülkemiz ekonomisine ve gerekse de işsizliğin azaltılması konusunda katkı sağlayabilirsek ne mutlu bize. Biz öncelikle hiçbir siyasi parti ve cemaatlere yakın bir gurup değiliz. Bireysel olarak her siyasi anlayıştan olan arkadaşlarımız var. Bu anlayışlar kişilerin kendi özgür iradelerinin tercihleridir. Biz bu birlikteliği ülkemizin ekonomisinin ihtiyacı olduğu yere oturtmaktır. Yasalarla bağlı olduğumuz faaliyet ve üretim alanlarında devletimize bağlıyız. Vergi yükü ve sigorta ve diğer vergilerin düşürülmesi ve üyelerimizin mağdur olmaması için her türlü girişim içinde oluruz. Üyelerimizin sorunlarının çözümü için projeler üreteceğiz. Bu projeleri benzer sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte yaparak devlete katkımız olsun istiyoruz. İçinde bulunduğumuz dönemin ekonomik yönden iyi olmadığını hepimiz bilmekteyiz. Ancak krizi fırsata çevirmek gibi becerikli ve yürekli girişimcilerde bu dönemlerde ortaya çıkarlar. Bizim üyelerimiz arasında da kriz döneminde şirketlerini kuran arkadaşlarımız mevcuttur. Kocaeli şubesi olarak bizim faaliyetlerimiz, kentimizde il ticaret müdürlüğümüz, sanayi odamızla ve ticaret odamızla ortak akıl düzleminde, sorunlarımızı yerelde tespit ederek genel merkezimizde çözüm projeleriyle taçlandırmaktır” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu