Bilim Teknoloji

Kale Okullarında ek kontenjan açıldı

Hayatın yavaş yavaş normale dönmesiyle beraber Kale Okullarında yeni Eğitim ve Öğretim yılı kayıt yoğunluğu yaşanıyor

Kale Okullarında ek kontenjan açıldı“Sakarya ve İstanbul Tuzla‘da bulunan %100 devlet destekli ücretsiz Teknik Meslek Liseleri; Ve Gebze‘de bulunan Eskihisar Sağlık Meslek Liselerinde bazı alanlarının okul kontenjanları doldu…” detaylar haberimizde…

Kale Okullarında ek kontenjan açıldı

Hayatın yavaş yavaş normale dönmesiyle beraber Kale Okullarında yeni Eğitim ve Öğretim yılı kayıt yoğunluğu yaşanıyor. Sakarya ve İstanbul Tuzla‘da bulunan %100 devlet destekli ücretsiz Teknik Meslek Liseleri ve Gebze‘de bulunan Eskihisar Sağlık Meslek Liselerinde bazı alanlarının okul kontenjanları doldu. Kayıt için okul ziyareti yapan velilerden yeni okul açılması talepleri gelirken, bu talepleri değerlendiren Kale Okulları Yönetim Kurulu müjdeli haberi verdi.

“online eğitimler…”

Özel Kale Okullarının özellikle Covid-19 pandemi sürecinde hem öğrenci hem de veliler için attığı adımlardan dolayı özellikle Teknik Meslek ve Sağlık Meslek Liselerinde kayıt yoğunluğu yaşanıyor. Pandemi sürecinde okulların tatil olması ile beraber Kale Okullarının online eğitimleri, öğrencilerin kaliteli zaman geçirmeleri için düzenlenen ev içerisindeki yarışmalar ve etkinlikleri ve Türkiye geneli online deneme sınavları hem öğrencilerin hem de velilerin yüzünü güldürmüştü. Özellikle Pandemi sürecinde kalitesini gösteren Kale Okulları, ülkemizin bu dönemde ihtiyacı olan solunum cihazı, dezenfeksiyon ünitesi gibi birçok ürün üretiminde ve sağlık personeli ihtiyacının karşılanmasında da rol oynayarak, kaliteli eğitim ve altyapı çalışmalarının da daima hazır olduğunu göstermişti.

Kayıt yoğunluğu yaşandı

Hayatın yavaş yavaş normale dönmesiyle beraber Kale Okullarında yeni Eğitim ve Öğretim yılı kayıt yoğunluğu yaşanıyor. Sakarya ve İstanbul Tuzla‘da bulunan Teknik Meslek Liseleri ve Gebze‘de bulunan Eskihisar Sağlık Meslek Liselerinde bazı alanlarının okul kontenjanları doldu. Kayıt için okul ziyareti yapan velilerden yeni okul açılması talepleri gelirken, bu talepleri değerlendiren Kale Okulları Yönetim Kurulu müjdeli haberi verdi.

Teknoloji üreten öğrenciler yetiştiriyoruz

Yeni okul ve yeni meslek bölümlerinin en kısa zamanda hizmete girebilmesi için çalışmalara başlandığını belirten; ve veliler ile öğrencilerin bu istekleri karşısında hemen bir adım atan Kale Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Bahir Azak yaptığı açıklamada; “Kale Okullarında okumak herkesin hakkıdır. Tüm öğrencilerimizi %100 devlet desteği ile eğitim ücreti ödemeden kaydediyoruz. Profesyonel işbirliklerimizle onları meslek sahibi olarak mezun ediyoruz. Teknoloji üreten öğrenciler yetiştiriyoruz. Bu kapsamda da velilerimiz ve öğrencilerimiz için tüm çalışmalarımızı başlatarak; Yeni okul ve yeni meslek bölümlerinin en kısa zamanda hizmete girebilmesi adına; müjdeli haberleri en yakın zamanda sizlerle paylaşacağız” açıklamasında bulundu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu