Çalışma Hayatı

KOTO basına açık meclis oturumunu bugün yaptı

Korona virüs salgını nedeniyle meclis toplantılarını internet üzerinden gerçekleştiren KOTO, basına açık oturumunu bugün gerçekleştirdi

KOTO basına açık meclis oturumunu bugün yaptı … Bulut; “Servis her sene ihaleyle oluyor. Eğer şu sene ihaleyle olmadı; şuna verdin diyen bir esnaf varsa ben buradayım” dedi. detaylar haberimizde…

KOTO basına açık meclis oturumunu bugün yaptı

Kocaeli Ticaret Odası’nın aylık meclis oturumuna bu kez öğrenci servisi damgasını vurdu. KOTO Meclis Üyesi Faruk Bostan, mecliste KOTO’nun, meslek lisesine öğrenci servisi ihalesinin yapılmadığını iddia etti. Söz alan Başkan Necmi Bulut ise, “Servis her sene ihaleyle oluyor. Eğer şu sene ihaleyle olmadı; şuna verdin diyen bir esnaf varsa ben buradayım” dedi.

Sosyal mesafe kontrollü toplantı

Mart ayı itibariyle ülkemizde görülen korona virüs salgınından ötürü karantina sürecinde; Kocaeli Ticaret Odası, meclis toplantılarını zoom üzerinden internet aracılığıyla gerçekleştiriyordu. KOTO geçen ayki meclisini oda binası içerisinde gerçekleştirmiş, ancak basın mensupları davet edilmemişti. Temmuz ayı meclis toplantısı da yine odanın Burhan Kasım Meclis Salonu’nda yapıldı. Meclis Akın Doğan başkanlığında toplandı. Temmuz ayı meclisi Covid-19 tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kuralları gözetilerek gerçekleştirildi. Toplantıya yönetim kurulu üyeleri ve meclis üyeleri maske takarak katıldı. Maskesiz gelenlere maske temin edildi. Ayrıca meclis üyelerinden sosyal mesafe sebebiyle 2 adet boş koltuk bırakılarak oturulması istendi.

Daha önce sahnede kurulu olan masada yan yana oturan başkan ve yönetim kurulu üyeleri de meclis koltuklarına mesafe bırakarak oturdu.

18 FİRMAYA BAŞARILAR DİLEDİ

Aylık faaliyet raporunu sunan KOTO Başkanı Necmi Bulut, “Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşunun (İSO 500) 2020 yılı verilerine göre; Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu arasında yer alan odamız üyesi 18 üyesi firmamıza başarılar diliyorum” dedi. Haziran ayı mizanını sunan Meclis Katip Üyesi Sema Kalafat şunları söyledi: “Haziran ayında 606 bin 70 TL gelirimiz, 808 bin 702 TL giderimiz olduğu görülmektedir. Haziran ayı sonunda toplam 3 milyon 933 bin 125 TL gelir bütçemizin yüzde 27,13’ünü toplam 5 milyon 127 bin 138 TL gider bütçemizin yüzde 35’ini oluşturmaktadır”

SERVİS İHALESİ NEYE GÖRE VERİLDİ?

Mizan raporu sonrası söz alan Meclis Üyesi Faruk Bostan, oda giderini yüksek bulup, “Yayın mı çıkardık? Ne çıkardık?” dedi. Bostan’ın şerhi nedeniyle haziran ayı mizanı oy çokluğuyla kabul edildi. Ardından KOTO Başkanı Necmi Bulut söz olarak, Rakamlarla Kocaeli dergisi bastırdık, fiyatı 30 bin TL. Kocaeli basınına özel aldığımız, verdiğimiz hiçbir şey olmadı. Bir liste var bugüne kadar hep onun üzerinden yürüdük” diye konuştu. Dilek ve temenniler kısmında yeniden söz alan Faruk Bostan, “KOTO Meslek Lisesi şu an kapalı. Öğrencilerimizi mezun ettik. Bu okulumuza bazı hizmetler alınıyor. Ben bu yıl en azından servis ihalesi yapılmasını istiyorum. Daha önce servis ihalesi neye göre verildi bilmiyorum ama Körfez’den gelen çocukların 40-45 dakika derse servisle geç geldiğini biliyorum” iddiasında bulundu.

BAYRAMLAŞMA PROGRAMI YOK

Eleştirilere yanıt veren KOTO Başkanı Bulut, “Servis her yıl ihaleyle oluyor. Eğer şu sene ihaleyle olmadı; şuna verdin diyen bir esnaf varsa ben buradayım. Talepler varsa okul ihaleyi açıyor; bazıları girmekten imtina ediyor. Bazıları bazılarının girmemesini rica ediyor. 52 yaşındayım dünkü çocuk değilim. Okullarla ilgili ve rakamlarla ilgili de hiçbir sıkıntı olmasın” dedi. Akın Doğan, meclis üyelerine Kurban Bayramı’nda oda üyeleriyle bayramlaşma programı yapılıp yapılmaması yönünde soru yöneltti. Meclis üyeleri pandemi sebebiyle bayramlaşma programı yapılmasını istemedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu