Yaşam

Caymaz Apartmanında korkulu günler bitmiyor

Caymaz Apartmanında korkulu günler bitmiyorTunç; “Apartmanda yaklaşık 60 kişi yaşıyor. CİMER’e, İl Afet Müdürlüğü’ne ve Karamürsel Belediyesi’ne başvurduk. Kimse bizimle ilgilenmedi” dedi. detaylar haberimizde…

tunç evdeki çatlakları işaret ediyor1

Caymaz Apartmanında korkulu günler bitmiyor

Korku apartmanı S.O.S veriyor

Kocaeli’nin Karamürsel ilçesinde bulunan bir apartmanın her gün çatlayan taşıyıcı kolonları, apartman sakinlerinin korkulu rüyası oldu.

Ufuk Bagan (Hür Kocaeli) Karamürsel- Kocaeli’nin Karamürsel ilçesi Kayacık Mahallesi’nde bulunan Caymaz Apartmanı, binada oturanlara bir yıldır korkulu günler yaşatıyor.

Geçtiğimiz yıl İstanbul’da yaşanan deprem, Karamürsel’de de hissedilmişti. Deprem sonrası Caymaz Apartmanı’nın taşıyıcı kolonlarında çatlaklar ve kırılmalar yaşandı ve yaşanmaya devam ediyor.

tunç evdeki çatlakları işaret ediyor2

“FACİA MI BEKLENİYOR?”

17 Ağustos Marmara Depremi’nin acıları yıllar geçmesine rağmen tazeliğini korurken her an yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya olan Caymaz Apartmanı sakinleri, “Facia mı bekleniyor?” dedi. Apartmanın giriş katında annesi Huriye Tunç ile oturan Leyla Tunç, taşıyıcı kolonlardaki çatlakları göstererek, “Her gün bu çatlamaları yaşıyoruz. Uyku uyuyamaz olduk. Gidecek başka yerimizde yok. Apartmanda yaklaşık 60 kişi yaşıyor. CİMER’e, İl Afet Müdürlüğü’ne ve Karamürsel Belediyesi’ne başvurduk. Kimse bizimle ilgilenmedi” ifadelerini kullandı.

tunç evdeki çatlakları işaret ediyor3

“İNSAN HAYATI BU KADAR MI UCUZ?”

Leyla Tunç, sorunun çözülmesini istediklerini, bu apartmandan ölü değil sağ çıkmak istediklerini belirterek, “İnsan hayatı bu kadar mı ucuz?” serzenişinde bulundu.

Öte yandan görüştüğümüz Karamürsel Belediyesi bir üst yetkilisi, konunun muhatabının Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olduğunu, bakanlığın vereceği rapor doğrultusunda apartmanın tahliye edilip, sonrasında yıkılabileceğini söyledi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu