Haber

Menfez çökmesiyle Giresun’da can kaybı 8’e yükseldi

Menfez çökmesiyle Giresun’da can kaybı 8’e yükseldi … İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bir kişinin daha cesedinin bulunduğunu açıklamasıyla selde, 2’si asker toplam 8 kişi öldü, 8 kişi ise kayıp. detaylar haberimizde…

Menfez çökmesiyle Giresun’da can kaybı 8’e yükseldi

Tirebolu-Doğankent yolundaki (menfez) çökme sonucu askeri araç ve iş makinesinin dereye uçtuğu noktada bir kişinin daha cesedine ulaşıldı.

Yıkılan Binalar Var

Giresun’un Dereli ilçesinde Aksu Deresi yatağı boyunca imara açılan alanlar, sel ve heyelanda can kayıplarını da beraberinde getirdi. 17 binanın yıkıldığı, 361 yapının hasar gördüğü Dereli sokakları heyelanın neden olduğu çamur ve kaya parçalarıyla kaplanmış durumda.

Giresun’da önceki akşam etkili olan sağanak nedeniyle 7 ilçede sel ve heyelan meydana geldi. 2’si jandarma uzman çavuş, 8 kişinin öldüğü selde, 8 kişi de kayıp.

Yağışlar sonrası 5’i jandarma ve 1’i iş makinesi operatörü olmak üzere 6 kişi, Tirebolu- Doğankent yolunda menfezin çökmesi sonucu dereye düşerek kayboldu. Arama çalışmalarında bugün Jandarma Uzman Çavuş Erdem Çıtır’ın (44) cenazesine ulaşıldı.

Son can kaybı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından açıklandı. Soylu, “Bir kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı, can kaybımız 8 oldu” ifadelerini kullandı. Cesedi bulunan kişinin kimliğine ilişkin henüz bir bilgi verilmedi.

Halk ise dün de devam eden yağış nedeniyle geceyi tedirgin geçirdi. Arama çalışmaları ise bugün de çöken menfezin olduğu bölgede yoğunlaştırıldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu