Çalışma Hayatı

Karaca: Yapılan saldırılarla basın susturulmak mı isteniyor?

Karaca: Yapılan saldırılarla basın susturulmak mı isteniyor? … Karaca; “Federasyonumuza üye cemiyetlerimize yapılan bu saldırıları şiddetle kınıyoruz. Basın sahipsiz değildir, sonuna kadar bu olayların takipçisi olacağız” dedi. detaylar haberimizde…

Başkan Yılmaz Karaca.jpg

Karaca: Yapılan saldırılarla basın susturulmak mı isteniyor?

TGF, “Gazeteciler Sahipsiz Değildir!”

Son günlerde Nevşehir ve Tarsus Cemiyetlerine yapılan saldırılar kınandı

Geçtiğimiz günlerde Nevşehir Gazeteciler Cemiyetine ait araç kundaklandı. İki kişi tarafından yaklaşık on beş dakika uğraşılarak molotof ile yakılan araç hurdaya döndü. Polis ekipleri tarafından güvenlik kameraları incelenerek tespit edilen Suriyeli iki kişi yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheliler adliyeye sevk edildi.

Dün gece de Tarsus Medya Mensupları Derneği üyelerinin içeride bulunduğu bir saatte kimliği belirsiz kişilerce cemiyetin dış kapısı kurşunlandı. Her iki olayda da can kaybı ve yaralanan olmadı.

Şiddetle kınıyoruz

Yaşanan olaylarla ilgi Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca bir açıklama yaptı. Karaca, “Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti’ne ve Tarsus Medya Mensupları Cemiyeti’ne yapılan saldırıların amacı nedir? Basın susturulmak mı isteniyor? Federasyonumuza üye cemiyetlerimize yapılan bu saldırıları şiddetle kınıyoruz. Basın sahipsiz değildir, sonuna kadar bu olayların takipçisi olacağız. Yapılan her iki saldırının da planlı şekilde yapıldığı kanaatindeyiz.

Adli makamları göreve davet ediyoruz

Faillerinin ve azmettiricilerinin bir an önce tespit edilip yakalanarak gerekli cezai işlemlerin yapılması en büyük isteğimizdir. Hem Nevşehir emniyeti ve adli makamlarını hem de Mersin emniyeti ve adli makamlarını basına yapılan bu çirkin saldırıları bir an önce aydınlatması için göreve davet ediyoruz” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu