Kültür Sanat Tarih

Zafer Haftasında Sahne İzmit Halk Dansları gösterisiyle nefes kesti

Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı’nın anlatıldığı gösteriler salonda duygusal anların yaşanmasına neden oldu

Zafer Haftasında Sahne İzmit Halk Dansları gösterisiyle nefes kesti … Hürriyet; “Atatürk bu ülkeyi gençleri emanet etti. Biz de onun izinden gidiyoruz ve gençlere sahip çıkmaya çalışıyoruz” dedi. detaylar haberimizde…

Zafer Haftasında Sahne İzmit Halk Dansları gösterisiyle nefes kesti

Sahne İzmit Halk Dansları “Zaferin Yolu” gösterisiyle nefes kesti

İzmit Belediyesinin 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında Kocaeli Kongre Merkezi’nde “Zaferin Yolu” isimli gösteriyle sahne alan İzmit Belediyesi Sahne İzmit Halk Dansları Topluluğu adeta nefes kesti.

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in girişimleriyle 2019 yılında kurulan İzmit Belediyesi Sahne İzmit Halk Dansları Topluluğu, 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında Kocaeli Kongre Merkezi’nde sahne aldı. Pandemi kuralları dikkate alınarak sergilenen “Zaferin Yolu” isimli gösteriye İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, eşi Murat Hürriyet, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

ZAFER RUHU HİSSİ DORUKLARDAYDI

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program 30 Ağustos Zaferi’ni anlatan sinevizyon gösterisiyle devam etti. Ardından ise Enis Üstüntaş ve Meltem Öztürk yönetimindeki İzmit Belediyesi Sahne İzmit Halk Dansları Topluluğu sahne alarak gösterdikleri eşsiz performans ile 30 Ağustos Zafer Bayramı ruhu doruklara kadar yaşandı.

DUYGULU ANLAR YAŞANDI

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve yüce Türk milletinin genç, yaşlı, kadın, erkek, çoluk çocuk demeden büyük mücadeleler vererek kazanılan Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı’nın anlatıldığı gösteriler salonda duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

SAHNE İZMİT BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Sahne İzmit ekibi ülkemizin birçok yöresine ait sergiledikleri halk oyunu gösterisi programa katılan konukların ve programı İzmit Belediyesi sosyal medya hesapları ile Gülümse TV’den canlı olarak takip eden vatandaşların büyük beğenisini topladı. Programında sonunda ise 30 Ağustos Zafer Bayramı heyecanı bütün salonda milli marşlar ve Türk bayraklarıyla birlikte yaşandı.

BU EKİBİN HER ZAMAN YANINDA OLACAĞIZ

Nefes kesen gösterinin ardından konuşan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Bu güzel zafer coşkusunu yaşadığımız bu kıymetli akşamda sizlerle birlikte olmaktan onur duyduk, mutluluk duyduk. Atatürk bu ülkeyi gençleri emanet etti. Biz de onun izinden gidiyoruz ve gençlere sahip çıkmaya çalışıyoruz. Ne güzel böyle pırıl pırıl gençlerimiz belediyemizin çatısı altında bizlerle birlikte. Harika bir gösteriyi sizlerle birlikte izleme fırsatı buldum. Biz bu ekibin her zaman yanlarında olacağız” ifadelerinde bulundu.

BU ZAFER HEPİMİZİN

Konuşmalarına devam eden Başkan Hürriyet, “Sahne İzmit ekibimizin daha büyük performanslara imza atacaklarına, İzmit’i en iyi şekilde temsil edeceklerine canı gönülden inanıyorum. Gönül isterdi ki pandemi olmasaydı da bu coşkuyu meydanlarda kol kola hep birlikte yaşasaydık. Fakat bizim zafer coşkusunu yaşamamıza, tek liderimiz, tek baş komutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ü anmamıza hiçbir şey engel olamaz. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. Bu zafer hepimizin” diyerek sözlerini sonlandırdı. Başkan Hürriyet konuşmasının ardından Sahne İzmit Halk Dansları Topluluğu Koordinatörü Enis Üstündaş ve antrenör Meltem Öztürk’e çiçek takdim etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu