Haber

Arslan; “Mavi Vatan geleceğimiz ve ilk hedefimiz denizlerimiz”

Ülkemizin, 21. Yüzyılın daha başlarında yükselen Asya Çağı’nın, önder ülkelerinden biri olma yolculuğunu durdurmaya çalışıyorlar

Arslan; “Mavi Vatan geleceğimiz ve ilk hedefimiz denizlerimiz”Arslan; “Ülkemizin Ege ile Akdeniz’deki kıta sahanlığı gerçeğinin getirdiği yasal kullanım haklarımıza rağmen silah gösterme küstahlığına kadar vardırıyorlar. Ve, gereken cevabı da alıyorlar” dedi. detaylar haberimizde…

Arslan; “Mavi Vatan geleceğimiz ve ilk hedefimiz denizlerimiz”

Vatan Partisi Kocaeli İl Başkanı Yalçın Arslan 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle anlam yüklü bir basın açıklaması yaynladı.

Arslan, yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Türk Milleti olarak bu yıl, Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün emri ile 26 Ağustos 1922 tarihinde başlayan ve 30 Ağustos’ta sona eren Büyük Taarruz ile kazandığımız dünyaya örnek zaferimizin 98. Yıldönümünü kutluyoruz.

Emperyalizme karşı kazandığımız İstiklal Savaşımızın rövanşını almak amacıyla dış güçler, her fırsatta ülkemiz içindeki ihanet çeteleri ve yerli işbirlikçileri ile bugün yine intikam ateşleri içindeler.

15 Temmuz 2016’da Devletimizin her kurumunun içine sızmış Gladyosu ile son silahlı güçlerini de kaybeden dış mihraklar, çevremizde yarattıkları ateş çemberi ile kaybettikleri mevzilerini kazanma hayallerinin senaryolarını hayata geçirmeye çalışıyorlar.

Bunun en son örneği; Başta ABD, İsrail, GKRY ve Yunanistan’ın, Mavi Vatanımızdaki uluslararası hak ve hukuk dışı korsan davranışlarını, Libya ile olan münhasır ekonomik bölge anlaşmamıza ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ve Ülkemizin Ege ile Akdeniz’deki kıta sahanlığı gerçeğinin getirdiği yasal kullanım haklarımıza rağmen silah gösterme küstahlığına kadar vardırıyorlar. Ve, gereken cevabı da alıyorlar.

Ülkemizin, 21. Yüzyılın daha başlarında yükselen Asya Çağı’nın, önder ülkelerinden biri olma yolculuğunu durdurmaya çalışıyorlar.

Emperyalist emellerinin çaresizliğine karşın oyalama, yaralama, ve geciktirme taktikleriyle zaman kazanma çabasındalar.

Milli birlik, bütünlük ve beraberliğimize karşı siyasal komplolar, strateji ve taktikler peşindeler.

Bu gerçeklik içinde biz de, Mustafa Kemal’in, 1 Eylül 1922 günü verdiği, “Ordular, ilk hedefiniz Akdeniz’dir. İleri!”
emri bağlamında emperyalizme karşı içinde bulunduğumuz 2. İstiklal Savaşımızda diyoruz ki,

Mavi Vatan geleceğimiz; ilk hedefimiz, denizlerimiz!.

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

Başta, Devletimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurtuluş ve Kuruluş Önderi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, tüm Vatan Şehitlerimizin ruhları şad olsun!”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu