Bilim Teknoloji

Korkmaz: “Okulların kapalı olması beceriksizliktir”

Korkmaz; “Talebimiz tüm okulların uygun şartlarda açılması ve eğitimin yaygınlaşmasıdır”

Korkmaz: “Okulların kapalı olması beceriksizliktir” … Korkmaz; “Okullardaki eğitim saati azalırken evde destekleyici teknolojiler ücretsiz şekilde karşılanmalıdır”. detaylar haberimizde…

Korkmaz: “Okulların kapalı olması beceriksizliktir”

Kocaeli Veli-Der, Sabri Yalım Parkı’nda gerçekleştirdiği basın açıklamasında tepkileri dile getirdi

Veli-Der Başkan Yardımcısı Beyhan Korkmaz, “Her yer açıkken, devlet okullarının kapalı olması tam bir beceriksizliktir. Talebimiz tüm okulların uygun şartlarda açılması ve eğitimin yaygınlaşmasıdır” dedi.

Okulların açılması ve eğitimin yaygınlaşması talebi

Basın açıklamasını dernek adına Kocaeli Veli-Der Başkan Yardımcısı Beyhan Korkmaz okurken, açıklamaya Veli-Der üyeleri ve emekli öğretmen, Yahya Kaptan Mahalle Muhtarı Ahmet Mirzaoğlu da katıldı. Kocaeli Veli-Der Başkan Yardımcısı Beyhan Korkmaz basın açıklamasında şu konulara değindi: “Özel etüt merkezleri kreşler, kurslar oteller, AVM’ler açıkken, yani her yer açıkken, devlet okullarının kapalı olması tam bir beceriksizliktir. Talebimiz tüm okulların uygun şartlarda açılması ve eğitimin yaygınlaşmasıdır. Türkiye ve Kocaeli’de en acil talebimiz adrese dayalı sistemle, toplu taşıma kullanılmayacak şekilde, seçmeli dersler hariç, sadece zorunlu derslerin yüz yüze görüleceği şekilde, uygun öğrenci sayıları ile eğitim ve öğretimin mahalle derslikleri şekilde başlamasıdır.”

“Okullar kullanıma açılmalıdır”

Korkmaz; “Veli- Der olarak yapılan istişareler sonucu çözüm önerilerimiz talebelerimiz şunlardır. İvedi şekilde oluşacak öğretmen açığı hesaplanarak öğretmen atamaları yapılmalıdır. Öğrenci sayıları en fazla 20 ye düşürülmeli ve öğrencilerin servis kullanımını engellemek için bulundukları bölgelerde geçici dersliklerin oluşturulması lazım. Gerekiyorsa ek bina prefabrikler, 45 günde yapılan pandemi hastaneleri gibi okullar kullanıma açılmalıdır.

“MEB tarafından karşılanmalıdır”

Atıl, kullanılmayan kamu binaları okula dönüştürülmeli. Okullarda revir ve sağlık personeli bulundurulmalı. Ders saatleri 30 dakikayı geçmeyecek şekilde ayarlanmalı. Okullardaki eğitim saati azalırken evde destekleyici teknolojiler ücretsiz şekilde karşılanmalıdır. Okullarda dezenfektan, maske, mendiller ücretsiz olarak MEB tarafından karşılanmalıdır. Köylerde taşımalı eğitim olmamalı kapanan köy okulları açılmalıdır” dedi.

“Yüz yüze eğitime devam esastır”

Beyhan Korkmaz açıklamasını şöyle sürdürdü: “Hayat eve sığar söylemi doğru bir söylem değildir. Hayatın bir bölümü evde yaşanır. Barınma ihtiyacı farklı bir şeydir. Uzaktan eğitim okul değildir okulun yerine geçemez uzaktandır sanaldır tek yanlıdır. Etkili ve verimli değildir Sadece yardımcı argüman özelliği taşır. Bu yüzden yüz yüze eğitime devam esastır. Çocuklarımız okullarını arkadaşlarını öğretmenlerini özledi. Öğretmenlerimiz de çocuklarını özledi. Veli-Der olarak; MEB’in en kısa zamanda, gerekli çalışmaları yapıp, tüm öğrencilerimizi okulla buluşturmasını istemekteyiz.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu