Çalışma Hayatı

KSO: “Covid-19 Kapsamında Fabrikaların Çalışma Düzeni”

Urhan; Kocaeli Sanayi Odası Covid-19 Komisyonunun çalışmaları ve Covid-19 Tanı Merkezi hakkında bilgi verdi. Kurumlar arası iş birliğini çok önemsediklerini ve firmalarımızı bilgilendirme faaliyetlerine devam edeceklerini belirtti.

KSO: “Covid-19 Kapsamında Fabrikaların Çalışma Düzeni” … “Toplantının açılış konuşmasında Kocaeli Sanayi Odası Covid-19 Komisyonu Başkanı Tekin Urhan; Kocaeli Sanayi Odası Covid-19 Komisyonunun çalışmaları ve Covid-19 Tanı Merkezi hakkında bilgi verdi…” detaylar haberimizde…

KSO: “Covid-19 Kapsamında Fabrikaların Çalışma Düzeni”

Kocaeli Sanayi Odası ve Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü iş birliği ile “Covid-19 kapsamında fabrikaların çalışma düzeni ve dikkat edilmesi gereken hususlar” konulu güncel bilgileri içeren seminer, online olarak düzenlendi.
Toplantının açılış konuşmasında Kocaeli Sanayi Odası Covid-19 Komisyonu Başkanı Tekin Urhan; Kocaeli Sanayi Odası Covid-19 Komisyonunun çalışmaları ve Covid-19 Tanı Merkezi hakkında bilgi verdi. Kurumlar arası iş birliğini çok önemsediklerini ve firmalarımızı bilgilendirme faaliyetlerine devam edeceklerini belirtti.

Halk Sağlığı Başkanı Dr. Mürsel Durmaz ise konuşmasında; vatandaşlarımızı bilgilendirme ve covid-19 ile mücadele sürecini koordine etmek amacıyla çağrı merkezleri kurduklarını belirterek, Gebze bölgesinde vakaların diğer bölgelerle kıyaslandığında öne çıktığını görüyoruz, dedi.

Seminer; TSE Sakarya Belgelendirme Müdürü Ömer Faruk Duman’ın TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgelendirme süreçleri hakkında paylaştığı bilgilerle devam etti.

Seminerde ayrıca; Kocaeli Üniversitesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Çiğdem Çağlayan; Covid-19 temel bilgileri ve korunma ilkelerine ilişkin sunumunu paylaştı.

Firmalarımızın yoğun ilgi gösterdiği seminer; Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerinin sorulara cevaplarıyla devam etti.

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Birim Sorumlusu Dr. Mehmet Yılmaz konuşmasında; hastalıkla ilgili bilgiler yenilendikçe Sağlık Bakanlığının yayınladığı rehberin güncellendiğini belirterek, sağlık personeline de bu bilgileri eğitimlerle sık sık anlattıklarını ifade etti. Ancak yine de netleşmeyen bir durum söz konusu olursa il sağlık müdürlüğü ile temasa geçilebileceğini söyleyerek destek vermeye hazır olduklarını anlattı. Konuşmasında ayrıca; işyerlerinde; vardiya amirleri, işyeri hekimleri, iş güvenliği uzmanlarının özellikle sosyal alanlara, dinlenme odalarına, sigara alanlarına, mescitlere, yemekhanelere ve fabrika girişlerindeki sigara alanlarına çok dikkat etmeleri gerektiğini belirtti.

Seminerin sonunda; firma yetkililerinin detaylı sorularına karşılık Sağlık Bakanlığı web sayfasında yer alan ve sürekli güncellenen Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi’nden yararlanabilecekleri belirtildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu