Yaşam

Türk Sağlık Sen Kocaeli Temsilciler Kurulu Toplandı

Çeker; "Milli Eğitim Bakanlığı ve birçok üniversite sözlü sınavda tüm adaylara yazılıda almış oldukları aynı puanı vererek hakkaniyeti sağladılar"

Türk Sağlık Sen Kocaeli Temsilciler Kurulu Toplandı … Çeker; “Sınava giren adaylara herhangi bir haksızlık olmaması için söz konusu iddialar sağlık bakanlığı tarafından ciddiye alınarak incelenmelidir” dedi. detaylar haberimizde…

Türk Sağlık Sen Kocaeli Temsilciler Kurulu Toplandı

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, ilçe temsilcileri ve iş yeri temsilcileri ile temsilciler kurulu toplantısı yaptı

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şubesi Temsilciler Kurulu

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu Üyesi Ömer Çeker İlce Temsilcileri ve İş Yeri temsilcilerinin katılımı ile çalışma yılının ilk temsilci toplantısını yaptı. Toplantıya Darıca İlçe Temsilcisi Osman Ayaş, Dilovası İlçe Temsilcisi Ahmed Zait Ayadenk, Gebze Fatih Devlet Hastanesi Baş Temsilci Abdurrahman Pınar, Darıca Farabi Eğitim Araştırma Hastanesi Baş Temsilci Zafer Kurt ile Temsilci Hasan Çalık, Sevim Ercan Denizhan, Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğü Temsilcisi Haşim Çöl, Kadın Kolları Başkanı Meryem Ökde, Başkan Yardımcısı Nurşen Erel, Dilovası İlçe İşyeri Temsilcisi Betül Kök’ün katılımı ile temsilci toplantısı yaptı. Sendikal gelişmeler ve güncel konular hakkında temsilcileri bilgilendiren Başkan Çeker; Görevde yükselme sınavı hakkında açıklamada bulundu.

“İddialar Sağlık Bakanlığı tarafından ciddiye alınarak incelenmelidir”

Şube Başkanı Çeker, Görevde yükselme sınavı hakkında yaptığı açıklamada; “Görevde yükselme sınavının akabinde bazı sosyal medya platformlarında sınavdaki soru kitapçıklarının fotoğrafları paylaşılarak; soruların sınav öncesinde bazıları tarafından ele geçirildiği iddiaları sosyal medyada yazılıp çizilmektedir. Sınava giren adaylara herhangi bir haksızlık olmaması için söz konusu iddialar sağlık bakanlığı tarafından ciddiye alınarak incelenmelidir” dedi.

“Sınavına giren adaylara yazılıda almış oldukları aynı puanları mülakatta da verilmeli”

Çeker açıklamasını şöyle sürdürdü: “Türk Sağlık Sen tarafından Sağlık Bakanlığı’na yapılan başvuruda yazılı sınavda başarılı olan adayların katılacakları sözlü sınavda çalışma barışı, eşitlik, kariyer ve liyakat ilkelerinin verimli ve hukuka uygun kullanılabilmesi açısından adayların yazılı sınav puanlarını etkilemeyecek puan verilmesini talep ettik. Milli Eğitim Bakanlığı ve birçok üniversite sözlü sınavda tüm adaylara yazılıda almış oldukları aynı puanı vererek hakkaniyeti sağladılar. Sağlık Bakanlığı da görevde yükselme sınavına giren adaylara yazılıda almış oldukları aynı puanları mülakatta da vererek sınava girenler arasında adaleti sağlamalıdır.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu