Kültür Sanat Tarih

Büyükşehir çalışanları gönüllü oyuncu olarak sahneye çıkacak

Şehir Tiyatrosu, planladığı "Kılıçarslan" oyunu için Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan ve projenin içinde yer almak isteyen gönüllüleri seçmeye başladı.

Büyükşehir çalışanları gönüllü oyuncu olarak sahneye çıkacak … “Şehir Tiyatrosu, oyunun aksiyon sahnelerinde yer vermek üzere Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan ve projenin içinde yer almak isteyen gönüllüleri seçmeye başladı…” detaylar haberimizde…

Büyükşehir çalışanları gönüllü oyuncu olarak sahneye çıkacak

İskender Pala’nın yazdığı ve Aydın Sigalı’nın yöneteceği, “Kılıçarslan” adlı oyun ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları yine büyük bir projeye hazırlanıyor. Tarihimizde yer almış kahramanların hak ettikleri değerleri, tiyatro sanatı yoluyla vurgulamak ve bunu genç nesillere aktarmak için yola çıkan Şehir Tiyatrosu, yine bir ilke imza atıyor. Şehir Tiyatrosu; oyunun aksiyon sahnelerinde yer vermek üzere Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan ve projenin içinde yer almak isteyen gönüllüleri seçmeye başladı.

KURUMSAL AİDİYET ÖN PLANDA

Kurumsal aidiyeti ön plana alan Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, kentimizde yaşayan tarih danışmanlarının da desteğiyle topyekün büyük bir projeye hazırlanıyor. Ayrıca ülke çapındaki tasarımcılarında görev aldığı bu projeye; pandemi sürecinin gerektirdiği tedbirleri de alarak büyük bir titizlikle hazırlanan Şehir Tiyatroları; Aralık ayı içerisinde sahnelemeyi planladığı “Kılıçarslan” oyunuyla; milli değerlerimize ve günümüzün sorunlarıyla bu tarihsel sürecin nasıl bir benzerlik taşıdığına dikkat çekmeyi hedefliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu