Kültür Sanat Tarih

Soyluçiçek:“Muhtarlarımız Kamu Yönetim Zincirinin İlk Halkasıdır”

Soyluçiçek:“Muhtarlarımız Kamu Yönetim Zincirinin İlk Halkasıdır” … Soyluçiçek; “Muhtarlarımız kamu hizmetlerinin mahalle halkına ulaşmasında etkin bir rol oynamakta ve çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel ihtiyaçlarından biri olan katılımcılığın sağlanmasına büyük katkı vermektedirler” dedi. detaylar haberimizde…

Soyluçiçek:“Muhtarlarımız Kamu Yönetim Zincirinin İlk Halkasıdır”

CHP Kocaeli İl Başkan yardımcısı Hakan Altıparmak, CHP Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek, İlçe yönetimi, Belediye meclis üyeleri, 19 Ekim muhtarlar günü nedeniyle Çayırova muhtarlarıyla düzenledikleri kahvaltıda bir araya geldiler.

Cihan Soyluçiçek, muhtarlar günü nedeniyle yayınladığı mesajında; “Demokrasimizin en köklü örneğini temsil eden, seçimle iş başına gelmiş, kamu yönetim zincirinin ilk halkası olan muhtarlarımız; vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapı olmaları açısından son derece önemli bir vazifeyi yerine getirmektedirler.

Hem milleti hem devleti temsil eden muhtarlarımız görev yaptığı mahallelerdeki vatandaşların taleplerini ve mahallelerin sorunlarını en kısa sürede yetkili makama ileterek; kamu hizmetlerinin mahalle halkına ulaşmasında etkin bir rol oynamakta; Ve çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel ihtiyaçlarından biri olan katılımcılığın sağlanmasına büyük katkı vermektedirler.

19 Ekim 1829 tarihinde ülkemizde kurulan ilk muhtarlık teşkilatının yıldönümünün hükümetimiz tarafından “Muhtarlar Günü” olarak kutlanmasının kabul ve ilan edilmesi, devletimizin muhtarlarımıza verdiği önemin ve değerin bir göstergesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, değerli muhtarlarımızla daima diyalog ve işbirliği içinde olacağımızı vurguluyor; 19 Ekim Muhtarlar Gününde tüm muhtarlarımıza çalışmalarında kolaylık ve başarılar diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” ifadelerine yer verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu