Bilim Teknoloji

Kocaeli Büyükşehir stajyerlerine oryantasyon eğitimi

Büyükşehir Belediyesi 2020-2021 eğitim ve öğretim döneminde kurum bünyesinde staj yapan öğrencilere oryantasyon eğitimi verdi.

Kocaeli Büyükşehir stajyerlerine oryantasyon eğitimi … “Belediyece yapılan faaliyetler hakkında bilgilenmesi amacıyla İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığınca “Oryantasyon Eğitimi” düzenlendi…” detaylar haberimizde…

Kocaeli Büyükşehir stajyerlerine oryantasyon eğitimi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 2020-2021 eğitim ve öğretim döneminde kurum bünyesinde staj yapan öğrencilere oryantasyon eğitimi düzenledi. Stajyer öğrenciler eğitimde Kocaeli Büyükşehir Belediyesini daha iyi tanıma imkanı buldu.

ORYANTASYON EĞİTİMİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu gereğince lise ve üniversitede öğrenim gören öğrencilere her sene beceri eğitimi, staj imkânı sağlıyor. Bu kapsamda 2020-2021 eğitim ve öğretim döneminde kurum bünyesinde staj yapan öğrencilerin kurum kültürü ve kurum aidiyet duygularının oluşması, Belediyece yapılan faaliyetler hakkında bilgilenmesi amacıyla İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığınca “Oryantasyon Eğitimi” düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen eğitime İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Bayram Bayram da katıldı.

“SİZLER BİZİM MESAİ ARKAŞIMIZSINIZ”

Stajyerler farklı gruplara ayrılarak sosyal mesafe kurallarına uygun yapılan eğitimin açılış konuşmasını Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Bayram Bayram gerçekleştirdi.

Konuşmasına Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın selamını ileterek başlayan Bayram; “Başkanımız siz gençlere verdiği önemi her fırsatta dile getirmektedir. Bu sebeple Bilgi Evi ve Akademi Lise gibi gençlere yönelik olarak birçok proje hayata geçirilmiştir. Hem eğitim hem de sosyal anlamda birçok faaliyetin gerçekleştiği Bilgi Evi ve Akademi Liseler kendinizi geliştirmeniz için sizlere sunulan bir fırsattır. Artık sizler Belediyemizin birer çalışanı ve mesai arkadaşımızsınız. Her biriniz bunun bilincindesiniz. Siz gençlere güvenimiz ve desteğimiz tamdır. Kocaeli’mize hizmet etmeye elbirliğiyle devam edeceğiz.

Ayrıca pandemi sebebiyle sizlerden tedbiri elden bırakmamanızı ve mesafenizi korumanızı rica ediyorum. Yeni eğitim-öğretim dönemi hepinize hayırlı uğurlu olsun.” diyerek sözlerini tamamladı.

KURUM KÜLTÜRÜNÜ ÖĞRENDİLER

Kurum kültürü, uyulması gereken kurallar ve mali haklar gibi konulardan bahsedilen eğitim sonrası iş güvenliği uzmanları tarafından da “İş Sağlığı ve Güvenliği” ve “Yangın Güvenliği” eğitimleri gerçekleştirildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu