Haber

Sakarya’dan İzmir’e uzanan 105 Yıllık Kardeş eli

Sakarya’dan İzmir’e uzanan 105 Yıllık Kardeş eli … Çolak; “105 yıllık mazisi olan Türkiye Harp Malulü Gaziler-Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şubesi Yönetim Kurulu, üyelerimiz şehit aileleri ve gaziler olarak imkanlarımız ölçüsünde katkı sunmayı bir insanlık, kardeşlik ve vatan görevi bildik” dedi. detaylar haberimizde…

Sakarya’dan İzmir’e uzanan 105 Yıllık Kardeş eli

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehitler Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şubesi; İzmirli depremzedeleri unutmadı…

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehitler Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çolak; İzmir’de meydana gelen depremin yaralarını sarılması amacıyla katkıda bulundu.

Başkan Çolak yaptığı açıklamasında şunları söyledi: “30 Ekim 2020 tarihinde İzmir ve çevresinde meydana gelen 6.6 şiddetinde depremden etkilenen, yakınlarını kaybeden, yaralanan ve kış günü evsiz kalan vatandaşlara destek olabilmek amacıyla, Sakarya Valimiz Çetin Oktay Kaldırım’ın başlatmış olduğu ‘Ayni Yardım Kampanyası’na, 1999 depremini yaşayan bizler, 105 yıllık mazisi olan Türkiye Harp Malulü Gaziler-Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şubesi Yönetim Kurulu, üyelerimiz şehit aileleri ve gaziler olarak imkanlarımız ölçüsünde katkı sunmayı, bir insanlık, kardeşlik ve vatan görevi bildik.

“Alan el değil, veren el olalım”

Valimizin bu önemli ve anlamlı destek kampanyası karşısında, ‘Alan el değil, veren el olalım’ çağrımız karşısında duyarlı davranan üyelerimiz, aziz şehitlerimizin saygıdeğer aileleri ve kahraman gazilerimizin kıymetli katkılarıyla 63 koli ayni yardım ile bu kampanyaya biz de bir nebze de olsa katkı sunmanın buruk mutluluğunu yaşıyoruz. İzmirli kardeşlerimizin yaralarının sarılmasına yardımcı olmak için bu kampanyayı başlatan Valimiz Çetin Oktay Kaldırım’a , bu anlamlı yardımlaşma da katkılarını esirgemeyen, yüreği vatan ve millet sevgisiyle dolu üyelerimiz, şehit ailelerimize ve kahraman gazilerimize yönetim kurulumuz adına şükranlarımı sunuyorum. Yüce Allah’ın ülkemizi ve milletimizi her türlü afet ve kötülükten korumasını niyaz ediyoruz bu yaşanan deprem sonunda yaşamlarını kaybeden İzmirli vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu