Haber

Perinçek: “İran Devleti ve Milletinin acısını yürekten paylaşıyoruz”

Perinçek: “İran Devleti ve Milletinin acısını yürekten paylaşıyoruz” … Perinçek; “Bu cinayet, Batı Asya’da, Kafkaslar’da ve dünyanın her yerinde yenilmekte olan ABD emperyalizminin ve İsrail’in çaresizliğini yansıtan, son terör eylemidir. Şiddetle ve nefretle kınıyoruz” dedi. detaylar haberimizde…

Perinçek: “İran Devleti ve Milletinin acısını yürekten paylaşıyoruz”

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İran Nükleer Programının yöneticisi Muhsin Fahrizade’nin şehit edilmesi üzerine İran Devlet Başkanına bir başsağlığı mesajı gönderdi.

Perinçek gönderdiği başsağlığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Hasan Ruhani,
İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı
Tahran

Kardeş İran İslam Cumhuriyeti’nin Savunma Bakan Yardımcısı ve İran Nükleer Programının seçkin yöneticilerinden Aziz ve Rahmetli Kardeşimiz Sayın Muhsin Fahrizade’nin şehit edilmesini büyük acıyla öğrenmiş bulunuyoruz.

Bu cinayet, Batı Asya’da, Kafkaslar’da ve dünyanın her yerinde yenilmekte olan ABD emperyalizminin ve İsrail’in çaresizliğini yansıtan, son terör eylemidir. Şiddetle ve nefretle kınıyoruz.

Sayın Muhsin Fahrizade, hepimizin şehididir. ABD emperyalizmine ve İsrail terörizmine karşı canını ortaya koyarak yürüttüğü mücadelesi, hepimize örnektir.

O’nun şehadeti, emperyalizme ve siyonizme karşı mücadele azmimizi ateşlemiş ve İran Devleti ve Milletiyle dayanışma duygularımızı pekiştirmiştir.

Türk Milleti ve Vatan Partisi olarak, İran Devleti ve Milletinin acısını yürekten duygularla paylaşıyor, başsağlığı dileklerimizi sunuyoruz.

Candan kardeşlik duyguları ve saygılarımla.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu