Kültür Sanat Tarih

Başkan Hürriyet: “İnsan Hakkına saygı Demokrasinin kalitesini belirler”

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Bütün insanlar hür, haysiyet ve haklar bakımından eşit doğarlar” ilkesinin kabul edildiği İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin kabulünün yıldönümünde, insan hak ve özgürlüklerinin, yaşam biçimlerinin korunmasının, demokrasinin kalitesini belirleyen en önemli faktörlerden biri olduğuna vurgu yaptı.

Başkan Hürriyet: “İnsan Hakkına saygı Demokrasinin kalitesini belirler” … Hürriyet; “İnsanlar arasında hiçbir ayrım, ötekileştirme kabul edilemez. İnsanlar din, dil, ırk, mezhep, statü gibi farklılıklara göre değerlendirilemez. Herkes seçimleri konusunda özgürdür ve farklılıklar hayatın zenginliğidir” dedi. detaylar haberimizde…

Başkan Hürriyet: “İnsan Hakkına saygı Demokrasinin kalitesini belirler”

Başkan Hürriyet’ten 10 Aralık İnsan Hakları Günü mesajı;

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Bütün insanlar hür, haysiyet ve haklar bakımından eşit doğarlar” ilkesinin kabul edildiği İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin kabulünün yıldönümünde, insan hak ve özgürlüklerinin, yaşam biçimlerinin korunmasının, demokrasinin kalitesini belirleyen en önemli faktörlerden biri olduğuna vurgu yaptı

“ÖTEKİLEŞTİRME KABUL EDİLEMEZ”

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Birleşmiş Milletler tarafından 10 Aralık 1948’de kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin tüm dünyada yaş, dil, din, ırk, renk, cinsiyet, etnik köken ya da siyasi düşünce ayırmaksızın eşitlik temelinde haklarını güvence altına aldığını ifade eden Başkan Hürriyet, mesajında şu ifadeleri kullandı: “İnsanlar arasında hiçbir ayrım, ötekileştirme kabul edilemez. İnsanlar din, dil, ırk, mezhep, statü gibi farklılıklara göre değerlendirilemez. Herkes seçimleri konusunda özgürdür ve farklılıklar hayatın zenginliğidir.

“YAŞAM BİÇİMLERİNİN KORUNMASI”

Demokrasinin kalitesini belirleyen en önemli faktörlerden biri, insan hak ve özgürlüklerinin, yaşam biçimlerinin korunması ve geliştirilmesidir. Bu alandaki gerçek başarının anahtarı ise, tüm bireylerin hak ve özgürlük bilinci, istenci ve duyarlılığına sahip olmasıdır. Devletin ve tüm yönetim kademelerinin en önemli görevlerinden biri, insan hak ve özgürlüklerinin korunması, yurttaşlar arasında adalet duygusu oluşturacak bir yönetim anlayışı benimsenmesidir.

Bu vesileyle tüm insanlığın 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nü kutlarken, hep birlikte barış içinde yaşayacağımız daha özgür ve mutlu bir gelecek diliyorum.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu