Çalışma Hayatı

Çeker: “iş bilmez yöneticileri uyarıyoruz”

Çeker; “Arkadaşlarımızın bazılarına da aba altında sopa gösteren müdürleri de uyarıyoruz. Orası babanızın işyeri değil, devletin bir makamıdır. Bu konuda her türlü girişimi yapacağımızı buradan belirtiyorum"

Çeker: “iş bilmez yöneticileri uyarıyoruz” … Çeker; “Pandemi ile birlikte insan üstü gayret gösteren sağlık çalışanlarımıza televizyon ekranlarından ve sosyal medyadan el üstünde tuttuklarını ifade edenler, sadece insanları kandırıyorlar” dedi. detaylar haberimizde…

Çeker: “iş bilmez yöneticileri uyarıyoruz”

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi temsilcileri
Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi temsilcileri

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şubesi Başkanı, Türkiye Kamu-Sen Denetleme Kurulu Üyesi Ömer Çeker, Darıca İlçe Temsilci Osman Ayas, Darıca Eğitim ve Araştırma Hastanesi İş Yeri Baş Temsilcisi Zafer Kurt, İş Yeri Temsilcisi Hasan Çalık ile Birlikte, Darıca Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Evde Bakım Hizmetlerinde görev yapan sağlık çalışanlarını ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Ziyaret sonrası açıklamalarda bulundu.

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, Darıca Eğitim ve Araştırma Hastanesinde usulsüz uygulamalarına bir yenisinin eklendiğini belirterek, Evde Sağlık Hizmetleri çalışanlarına da yapılanlara da sessiz kalmayacaklarını belirtti.

Kamu-Sen’e bağlı Türk Sağlık- Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker Darıca Eğitim ve Araştırma Hastanesinde iş bilmezliğin örneklerine yenisinin eklendiğini belirterek, hastane yönetimine tepki gösterdi. Başkan Çeker, geçtiğimiz haftalarda görev ve sorumlulukları dışında Darıca Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Anestezi teknisyenlerinin yoğun bakımlarda görevlendirilmek istenmesine karşın yaptıkları girişimler sonucunda hastane yönetiminin ısrarı nedeniyle hukuki yollara başvurma cihetine gittiklerini ifade etti.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN HAK VE HUKUKLARINI SAVUNMAKTAN ASLA GERİ DURMAYIZ”

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker konu ile ilgili yaptığı açıklama da, “Sendika olarak sağlık çalışanlarımızın hak ve hukuklarını savunmaktan asla geri durmayız. Pandemi ile birlikte insan üstü gayret gösteren sağlık çalışanlarımıza televizyon ekranlarından ve sosyal medyadan el üstünde tuttuklarını ifade edenler, sadece insanları kandırıyorlar. Takdir edeceklerine personel görev tanımlarında bulunmayan işleri de pandemiyi bahane ederek yaptırmaya çalışıyorlar. Böyle bir şey olmaz. Sağlık çalışanları çalışmayız demiyorlar. Çalışırız ama görev ve sorumluluklarımız dahilinde çalışmayı istiyorlar” dedi.

“HUKUKİ GİRİŞİMLERİMİZİ YAPTIK”

Başkan Çeker açıklamasının devamında, “Darıca Eğitim ve Araştırma Hastanemizde geçtiğimiz haftalarda anestezi teknisyenlerimizi görev ve sorumluluk alanları dışında yoğun bakım ünitesine görevlendirmek istediler. Halbuki bu arkadaşlarımızın branşları gereği burada yapabilecekleri bir şey olmadığı gibi, aksine hastalarında sağlıklarını tehlikeye atacakları korkusuyla itiraz ettiler. İdare yaptığı usulsüzlükten geri adım atmamak için ikinci kez bu arkadaşlarımızı bu seferde Gebze Fatih Hastanesine görevlendirmek istediler. Bu konuda hukuki girişimlerimizi yaptık” dedi.

Evde Sağlık Hizmetleri Biriminde görevli personellere de görev ve yetkileri dışında sözlü olarak ekip sayısını azaltarak, farklı birimlere görevlendirilmek istenmesine de tepki gösteren Başkan Çeker, “Darıca’da iş bilmez yöneticilerin uygulamaları maalesef her geçen gün bir yenisi eklenmekte. Anestezi teknisyeni arkadaşlarımız için hukuki girişimleri başlatırken, şimdi de evde sağlık hizmetleri birimimizde yine usulsüz bir uygulamaya imza atılmıştır. Bu arkadaşlarımız evinde sağlık hizmetlerini bekleyen vatandaşlarımız için son derece önemli hizmetler yapmaktadır” dedi.

“DEVLET DAİRELERİNDE İŞLER SÖZLÜ DEĞİL YAZILI OLARAK YÜRÜR”

Çeker, “Şimdi yine iş bilmez yöneticiler tarafından bu arkadaşlarımıza hem evde sağlık hizmetini hemde farklı birimlerde görev yapmaları istenerek ve bunu da sözlü olarak yaparak ikinci bir skandala imza atmaktadırlar. Devlet dairelerinde işler sözlü değil yazılı olarak yürür. Şimdi 3 ekip tarafından yapılan hizmeti 1 ekibe düşürerek hem bu hizmetleri verin hem de farklı birimlerde görev yapın diye söylerseniz olmaz. Bu konuda arkadaşlarımızı dinledik ve gerekli tutanaklar ile ilgi ilgili makamlara başvurularımızı yapacağız” dedi.

Başkan Çeker son olarak, “Arkadaşlarımızın bazılarına da aba altında sopa gösteren müdürleri de uyarıyoruz. Orası babanızın işyeri değil, devletin bir makamıdır. Bu konuda her türlü girişimi yapacağımızı buradan belirtiyorum. Bu konu da Kocaeli Valiliğimizi, İl Sağlık Müdürlüğümüzü de uyarıyoruz. Bu iş bilmez yöneticiler nedeniyle yürüyen bir sistemi de böylesi bir dönemde alt üst edecekler. Bu konuda her türlü girişimi yapacağımızı ve hiçbir arkadaşımızı mağdur edilmemesi içinde üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmekten çekinmeyeceğimizi de belirtmek isterim” diyerek sözlerine son verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu