Haber

Başkan Hürriyet: “Bu atamalar yapıldığında biz görevde bile değildik”

Başkan Hürriyet: “Bu atamalar yapıldığında biz görevde bile değildik” … Hürriyet; “Sanki tarafımızdan yapılmış atamalar gibi bir sonuç doğuracak şekilde haberleştirilse de bu atamalar eski yönetim tarafından yapılmış olup bu atamalar 2019 Şubat ayı ve öncesine aittir” dedi. detaylar haberimizde…

Başkan Hürriyet: “Bu atamalar yapıldığında biz görevde bile değildik”

İzmit belediyesine sınavsız eleman alındığı yönünde yapılan kasıtlı haberler üzerine İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet sosyal medya üzerinden kamuoyuna bilgilendirme açıklaması yapıldı.

Başkan Hürriyet yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bugün bazı haberlerde;
*-“İzmit Belediyesinde Sınavsız Atama Yapılmış”,
*-“İzmit Belediyesinde Zabıta Müdürlüğü kullanılarak sınavsız atama yapıldı” gibi başlıklarla sayıştay raporundan bahsedilmektedir.

“BU ATAMALAR YAPILDIĞINDA BİZ GÖREVDE BİLE DEĞİLDİK”

Sanki tarafımızdan yapılmış atamalar gibi bir sonuç doğuracak şekilde haberleştirilse de bu atamalar eski yönetim tarafından yapılmış olup bu atamalar 2019 Şubat ayı ve öncesine aittir. Biz ise 31 Mart 2019 da seçimleri kazandık ve 15 Nisan 2019’da mazbata alıp göreve başladık. Bu haberlerin bazılarının önce ismim kullanılarak yapıldığı ama sonra içerik değiştirildiğine ilişkin tarafıma bilgi geldi.

Bu rapor daha önce defalarca tarafımızdan gündeme getirilen mülkiye müfettişi raporuyla birlikte basında tartışıldı, hatırlarsanız sözleşmeli personellerin de eski yönetim tarafından seçime 1 ay kala usulsüz ve eksik belge ile sözleşmeli yapıldığı bu raporlarla gündeme gelmişti.

Bizim dönemimizde yapılmamış atamaların sanki yeni bir rapormuş gibi yansıtılması bizi zor duruma düşürme gayesinden midir bilemem ama şunu iyi biliyorum ki bugüne kadar hiçbir asaleten atama yapmadık, şu anda zabıta müdürü bile asaleten değil vekaleten atanmıştır. Tarafımızdan asaleten zabıta müdürü atanıp oradan da hülle yoluyla başka bir müdürlüğe atama söz konusu değildir.

Algı yönetimleri altında yanlış bilgilerle vatandaşımızın yanıltılması karşısında vatandaşımızı bilgilendirmek görevimizdir. Saygılarımla…”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu