Haber

Yıldızlı: “İSU’da neden tek ismin görevden alındığını açıklayın”

Yıldızlı: “İSU’da neden tek ismin görevden alındığını açıklayın” … Yıldızlı; “Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın yaptığı toplantıda Topaloğlu’na yönelik “Bizimle aynı çizgide olmayanlar kendine yer bulsun” sözleriyle de bunun siyasi bir adım olduğunu söylemiştir” dedi. detaylar haberimizde…

Yıldızlı: “İSU’da neden tek ismin görevden alındığını açıklayın”

Yıldızlı, Büyükakın’a böyle seslendi; “Kendinizle çelişmeyin, neden tek isim görevden alındı açıklayın”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı; İSU’da uzun yıllar başarıyla görev yapan Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Mustafa Emin Topaloğlu’nun görevinden alınmasına büyük tepki gösterdi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan Yıldızlı şu ifadeleri kullandı:

“KAMUOYUNUN AKLINDAKİ SORU İŞARETLERİNİ GİDERİN”

“İSU’da uzun yıllar farklı kademelerde görev yapan Kocaeli’nin yakından tanıdığı ve sevdiği Mustafa Emin Topaloğlu’nun Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı görevinden alınması kabul edilemez. Topaloğlu gibi uzun yıllar İSU’da görev yapan birçok üst düzey yönetici görevine devam ederken sadece kendisinin görevden alınması tamamen siyasi bir adımdır. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın yaptığı toplantıda Topaloğlu’na yönelik; “Bizimle aynı çizgide olmayanlar kendine yer bulsun” sözleriyle de bunun siyasi bir adım olduğunu söylemiştir. Görevlendirme ve atamalarda siyasi tercih yapmadıklarını, partizanca tutumda bulunmadıklarını meclis toplantılarında; kamuoyu önünde sürekli olarak dile getiren Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a çağrımdır. Kendinizle çelişmeden Topaloğlu gibi birçok daire başkanı görevine devam ederken neden tek ismi görevden aldığınızı derhal açıklayın, kamuoyunun aklındaki soru işaretlerini giderin.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu