Raporlar

Perinçek: Libya’daki Mehmetçik Nöbeti ve Biden Tayfası

Perinçek; "Atlantik medyası, bir zamanlar Saddam Hüseyin ve Kaddafi için imal ettiği diktatör yaftasını her gün beş vakit Türkiye Cumhurbaşkanına yapıştırıyor. Biden projesi, artık “yaratıcı yıkıcılık” oyunlarıyla sokaklarda başlamıyor, Doğu Akdeniz sularında tezgâha konuyor"

Perinçek: Libya’daki Mehmetçik Nöbeti ve Biden Tayfası … Perinçek; “ABD, İsrail, Yunanistan ve Güney Kıbrıs’ın Noble Dina ve Nemesis tatbikatlarını Kıbrıs’ın intikamı için yaptıklarını artık kısa pantolonlu çocuklar bile biliyor” dedi. detaylar haberimizde…

Perinçek: Libya’daki Mehmetçik Nöbeti ve Biden Tayfası

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Libya’ya asker göndermenin, Kıbrıs, Doğu Akdeniz, Mavi Vatanımız, Güneydoğumuz ve Ankaramızın savunulması açısından önemini vurgulayan bir açıklama yaptı. Perinçek şu ifadeleri kullandı:

“Libya’ya asker göndermek, hayatî önemdedir.
Türkiye, Kıbrıs’ı ileri hatlardan savunuyor.
Türkiye, Doğu Akdeniz’i Libya mevzisinden savunuyor.
Mavi Vatanımızı hem askerimizle hem de siyasal ataklarla savunuyoruz.
Dahası Güneydoğu’yu Libya ve Katar hattından savunuyoruz.
Libya’daki askerimiz, Ankara’yı ABD şerrine karşı savunuyor.

KIBRIS’TA BAŞLAYIP ANKARA’DA BİTEN SENARYO

Unutmak mümkün mü, ABD Ordusunun Amerikan tarihindeki en büyük askerî tatbikatı olan Binyılın Meydan Okuması 2002 (Millenium Challenge 2002) senaryosu “Doğu Akdeniz’deki bir adada” başlayıp, hedef ülkenin 96 saat içinde işgaliyle bitiyordu. Doğu Akdeniz ve Batı Asya’da seferberlik süresi 96 saat olan tek ülke Türkiye idi. Sakın rastlantı olmasın!

İyi de tatbikat Lozan’ın yıl dönümünde 24 Temmuz 2002 tarihinde başlamıştı ve Sakarya Savaşı gibi 22 gün sürmüştü. O sıralarda “Metal Fırtına” diye ısmarlama romanlar yazıldı. Hayâl bu ya, o romanlarda Ankara Kızılay Meydanı’nda ABD askerleri devriye geziyordu. Yine de alınganlık göstermenin bir âlemi olmamalı. NATO şemsiyesi var. Herkes mışıl mışıl uyumaya devam etsin!

LİBYA DÜŞERSE

Libya düşerse, NATO fırkateynleri bu kez ticaret gemisine çıkmaz, namlular tatbikat senaryolarında değil, sahici mermilerle Türkiye’ye çevrilir.

Biden’ın Beyaz Saray’ından ve Pentagon’dan bakanlar, günümüz koşullarında Türkiye’nin zayıf karnı olarak Doğu Akdeniz’i, Kıbrıs’ı görüyorlar.

BIDEN PROJESİNİN YENİDEN YAZIMI

Atlantik medyası, bir zamanlar Saddam Hüseyin ve Kaddafi için imal ettiği diktatör yaftasını her gün beş vakit Türkiye Cumhurbaşkanına yapıştırıyor. Biden projesi, artık “yaratıcı yıkıcılık” oyunlarıyla sokaklarda başlamıyor, Doğu Akdeniz sularında tezgâha konuyor.

Biden’ın dillere destan olan projesinin yakında Doğu Akdeniz odaklı senaryolarla yeniden yazıldığına dair raporlar gündeme düşerse, kimse şaşırmasın. Alman fırkateyninin davetsiz misafirliği ilk haberi verdi bile.

ABD PLANLARINI BOZAN ASKER

Donanmamız var, Hava ve Kara Kuvvetlerimiz göreve hazır. Ancak karşıdaki tehdidi de hafife alamayız: ABD, İsrail, Yunanistan ve Güney Kıbrıs’ın Noble Dina ve Nemesis tatbikatlarını Kıbrıs’ın intikamı için yaptıklarını artık kısa pantolonlu çocuklar bile biliyor. Fransız savaş gemilerinin Doğu Akdeniz sularında turistik gezi için dolaşmadığının farkında olmayan var mı acaba?

Bu koşullarda Libya’daki Türk askeri, ABD planlarını bozan askerdir.

CHP, İyi Parti ve HDP/PKK’nın Libya’ya asker gönderilmesine karşı oy vermesi, Biden görevidir.

DOĞU AKDENİZ’E KARABAĞ VE ASTANA MODELİ

İleri hatlardaki Mehmetçik nöbetini, şimdi Doğu Akdeniz’deki yeterli yığınakla güçlendirme zamanıdır.

Barbaros’un torunlarına uluslararası takviye, Doğu Akdeniz’de bayrak gösteren Türkiye mevzisini güçlendirecektir.

Başarı kazanmış bir model var.

ABD ve İsrail’in sözde “Kürdistan” gerçekte İkinci İsrail planını Türk askerinin silahıyla bozduk. Ve yanımızda İran, Irak, Suriye ve Rusya vardı. Astana Süreci, Irak ve Suriye’nin kuzeyine güvenlik getirdi.

Daha dün vatan toprağımız Karabağ’ı Azerbaycan askeriyle kurtardık. Yanımızda Rusya ve aynı zamanda İran vardı.

Türkiye-Rusya işbirliği, Libya gündemine de girmiştir.

Türkiye’nin güvenlik ve refahı için başarı kazanan model, Türkiye-Rusya eksenli bölgesel ittifaklarla oluşturuldu. Türkiye’nin dış siyaseti, Sayın Meral Akşener’in Biden cephesinden uydurduğu “Kanka muhabbetleriyle” yürütülmüyor, nesnel gerçeklere dayanıyor.

Karabağ ve Astana modelini Doğu Akdeniz’e taşımak, Türkiye için stratejik atak olacaktır.

SEKİZLİ PLATFORM KIBRIS KALESİNİ GÜÇLENDİRİR

Türkiye-Rusya-Azerbaycan-İran-Gürcistan ve isterse Ermenistan’ın katılımıyla planlanan Altılı Platform’u Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Abhazya’nın katımıyla Sekizli Platform’a dönüştürmek, günün görevidir. Bu plan, Doğu Akdeniz yığınağına Rusya’nın ve İran’ın da katılımını sağlar. Böylece Kıbrıs’taki Türk kalesi daha da güçlenir ve Doğu Akdeniz’de Türkiye’ye yönelik tehdide en güçlü siyasal ve askerî yanıt oluşturulur. Basra Körfezi de rahatlar.

Biden Tayfası, Libya’ya asker tezkeresine karşı oy vererek, hangi safta olduğunu, kimin planlarında oyuncak görevi yaptığını ortaya koymuştur.

Vatanına bağlılığı olan herkesten yenilen ABD’nin piyonu olmaktan vazgeçip, Mehmetçiğin yanında durması beklenir.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu