Raporlar

Arslan: “Yeni bir dünya düzeni kuruluyor”

Arslan; "Dünyamızın içinde bulunduğu küresel salgının getirdiği tüm olumsuzlukların derinliğini kavrayamaz ve kısır siyasal çekişmelerle vakit kaybedersek, geleceğin iyimserliğini beklemek hiç de gerçekçi olmaz"

Arslan: “Yeni bir dünya düzeni kuruluyor” … Arslan; “Siyasal körlükten uzak sadece ve sadece Türkiye öznesinden bakışla içinde bulunduğumuz İkinci İstiklal Savaşımızdan başarıyla çıkabilmememiz için hiçbir neden yoktur” dedi. detaylar haberimizde…

Arslan: “Yeni bir dünya düzeni kuruluyor”

Vatan Partisi Kocaeli İl Başkanı Yalçın Arslan 2021 yılına gireceğimiz 2020 yılının son gününde yeni yıl mesajı yayınladı.

Arslan yeni yıl mesajında şu ifadelere yer verdi:

Bir ülke uluslararası alanda yarınına yönelik kendine bir perspektif çizemiyorsa, jeopolitiğinden ve onun yanında diğer avantajlarından hareketle bağımsız strateji ve taktik politikalar üretemiyorsa; küresel güçlerin emperyal amaçlarına hizmet eden ve ona biçilen role razı olmak konumunda kalan bir ülke olur.

Bu bağlamda yeni bir yıla girerken; bu gerçeklikten bakarak önümüzdeki yılın/yılların ülkemiz ve kendi geleceğimiz ile ilgili olumlu beklenti ve umutlarına yelken açabiliriz.

Hele hele Dünyamızın içinde bulunduğu küresel salgının getirdiği tüm olumsuzlukların derinliğini kavrayamaz ve kısır siyasal çekişmelerle vakit kaybedersek, geleceğin iyimserliğini beklemek hiç de gerçekçi olmaz.

Ülkemizin, emperyalizmin küresel güçleri ve yandaşlarıyla dört bir tarafımızdan dış cepheden sarıldığı ve içimizdeki hainlerce de içeride pusuya düşürülmeye çalışıldığı günümüzde; birbirimize sımsıkı bağlılığımızla, milli birlik ve bütünlüğümüzle bu güçleri püskürtebiliriz.

Siyasal körlükten uzak sadece ve sadece Türkiye öznesinden bakışla içinde bulunduğumuz İkinci İstiklal Savaşımızdan başarıyla çıkabilmememiz için hiçbir neden yoktur.

Ve, bunun en başarılı ve destansı örneği de İstiklal Savaşımızdır!

Tam bağımsız Türkiye ülkümüzün heyecanını yüreklerimizde duyumsayarak; kurulmakta olan insanlığın ortak refah, dayanışma, üretim, kalkınma ve hakça paylaşım hedefli yeni dünya düzeninin adı olan “Asya Çağı”nın 2021 yılında, tüm Türk Milletine küresel salgının sonlandığı sağlıklı günler ve mutluluklar dilerim. Saygılarımla.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu